betonowe zbiorniki na szambo SEPTIC 1

Sieci kanalizacyjne są bez wątpienia ogromnym ułatwieniem w pozbywaniu się nieczystości. Niestety wciąż istnieją lokalizacje, w których nie ma dostępu do kanalizacji. Oznacza to konieczność wykorzystania zbiorników gromadzących ścieki. Są to konstrukcje z betonu, wytrzymałe i szczelne, które są wkopywane w grunt na terenie posesji oraz łączone odpowiednią instalacją z domem. Oczywiście, aby móc skorzystać z tego rodzaju rozwiązania, należy spełnić określone wymogi. Mowa przede wszystkim o zachowaniu właściwych parametrów oraz odległości. Wybierając pojemność zbiornika, wszystko zależy oczywiście od wielkości i potrzeb konkretnego gospodarstwa.

Szambo osadzone w gruncie – jaka płyta wierzchnia?

Kluczową rolę odgrywają wysokiej jakości materiały, które stosuje się w produkcji zbiorników na nieczystości. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim szambo musi być szczelne, ponieważ ewentualny wyciek może być bardzo szkodliwy dla gleby oraz wód. Inna ważna kwestia to wytrzymała płyta wierzchnia, która bywa pokryta ziemią. Zdarza się, że montaż szamba betonowego odbywa się w miejscu, gdzie poruszają się pojazdy. Na przykład w garażu, na parkingu, podjeździe czy drodze wewnętrznej. W takich sytuacjach wiadomo, że siła nacisku jest zdecydowanie większa. Rzecz się ma podobnie w przypadku, kiedy płyta wierzchnia jest zasypana grubszą warstwą ziemi. Wtedy koniecznie należy zastosować wzmocnioną płytę, która będzie w stanie wytrzymać większy napór. Jest to istotne dla zachowania odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniem i ewentualnym wypadkiem. Może to niestety doprowadzić do sytuacji, które są niebezpieczne dla człowieka oraz mienia, a także przynieść poważne skutki dla samego szamba. Konieczność naprawy, a czasem nawet wymiany zbiornika, niekorzystny wpływ na glebę, uszkodzenia maszyn lub pojazdów przejeżdżających po płycie – żaden użytkownik z pewnością nie chce mieć do czynienia z tego rodzaju komplikacjami, dlatego warto w wymienionych sytuacjach skorzystać właśnie ze wzmocnionej płyty wierzchniej szamba.

Szamba SEPTIC zapewnia wysoką jakość

Już na etapie projektowania czy planowania budowy szamba należy podjąć decyzję o tym, jaką płytę wierzchnią chcemy wykorzystać na posesji. Wszystko zależy od warunków, czyli miejsca, w jakim znajdzie się zbiornik. Odpowiedni montaż szamba betonowego stanowi wówczas gwarancję, że będzie można bezpiecznie z niego korzystać. Szamba SEPTIC jako doświadczony producent zapewnia wysokiej klasy wyposażenie wykonane z jakościowych materiałów. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej możliwości, by cieszyć się efektywnym oraz wytrzymałym szambem betonowym.