Betonowe piwnice ogrodowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych klientów, którzy są właścicielami działek z ogrodami. Piwniczki ogrodowe z betonu mogą mieć różny charakter – od pomieszczenia do przechowywania przetworów zimowych przez ogrodowe składziki aż do miejsca składowania narzędzi czy nadmiaru plonów z własnego ogrodu. Betonowe piwniczki ogrodowe w ofercie Septic są nowoczesne i uniwersalne, dzięki czemu można je dostosować do każdego stylu ogrodu. To tłumaczy dlaczego ziemianka betonowa jest dziś jednym z najczęściej wybieranych produktów z oferty naszej firmy.

Zbiorniki betonowe dostępne w konfiguracji: 8

Gotowe piwnice ogrodowe

Dawniej, gdy nie było lodówek w domach, ziemianki na podwórkach służyły do przechowywania żywności. Dzięki ich sporym rozmiarom można było gromadzić dowolną ilość artykułów spożywczych na wypadek epidemii lub innego zagrożenia. Dziś gotowe piwnice ogrodowe są traktowane jako przydomowe spiżarnie, w których jest przechowywany nadmiar żywności oraz efektowne elementy zabudowy ogrodowej. W tym celu wykorzystuje się zbiorniki betonowe, które są zakopywane w ziemi i mają właśnie charakter piwniczek.

Istnieje wiele zalet tego rodzaju rozwiązań. Przede wszystkim betonowe piwnice ogrodowe są bardzo praktyczne, ponieważ dzięki swojej powierzchni umożliwiają przechowywanie rozmaitych produktów. Poza tym nie zajmują miejsca na posesji, gdyż są umieszczane w gruncie. Do środka można się dostać za pośrednictwem włazu. Jest to zatem bardzo komfortowa opcja zarówno w przypadku mniejszych, jak i większych gospodarstw. Wytrzymałe i sprawdzone piwniczki ogrodowe dostępne są bowiem w różnorodnych rozmiarach, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem ich do wielkości posesji. To doskonała informacja zwłaszcza dla właścicieli mniejszych obiektów, którzy nie dysponują domową piwnicą, a w ogrodzie trudno jest im wygospodarować miejsce na spiżarnię. Umieszczony w wykopie specjalny zbiornik to idealne rozwiązanie.

Piwniczka betonowa w ogrodzie – zastosowanie

Czy naprawdę warto mieć piwniczkę betonową w ogrodzie? Oczywiście! Ziemiankę ze zbiornika betonowego docenią nie tylko właściciele mniejszych, ale też dużych posesji z ogrodem, którzy potrzebują odpowiedniego miejsca na przechowywanie plonów, zapasów jedzenia czy innych przedmiotów. Gotowe piwnice ogrodowe to również doskonała alternatywa dla tych, którym ciągle brakuje miejsca na przechowywanie rozmaitych rzeczy. Piwnice ogrodowe błyskawicznie rozwiążą problem brakującego miejsca. Zbiorniki betonowe firmy Septic można zakopać w ziemi, które świetnie sprawdzą się jako pojemne i nowoczesne piwniczki ogrodowe.

Jakie produkty można przechowywać w ziemiankach? Możliwości jest mnóstwo:

  • przetwory owocowe
  • warzywa
  • wina
  • narzędzia

To oczywiście tylko część opcji, ponieważ betonowe piwnice ogrodowe są na tyle uniwersalnymi pomieszczeniami, że ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Zamontowane w przygotowanym wykopie zbiorniki można dopasować pod względem pojemności, a panująca w ich wnętrzu temperatura sprawi, że przechowywane artykuły się nie zepsują.

Piwnice prefabrykowane – praktyczny składzik o dowolnym zastosowaniu dla każdego

Piwnice prefabrykowane mają tę zaletę, że nie wymagają dużych inwestycji finansowych, a ich przygotowanie jest proste. Każdy klient, który wybierze piwniczkę betonową, ma zagwarantowaną wysoką jakość wykonania i niezawodność na wiele lat. Piwniczka betonowa to bardzo popularny produkt dostępny w ofercie firmy Septic, która słynie z niezawodnych konstrukcji, terminowości i doskonałego budownictwa.

Oczywiście w razie wątpliwości zapewniane jest profesjonalne doradztwo ekspertów. Dzięki temu można mieć do dyspozycji idealnie dostosowaną do potrzeb oraz możliwości powierzchniowych betonową piwniczkę ogrodową. Zakres możliwości jest szeroki – od kilku do ponad dziesięciu metrów sześciennych. Pozwala to na zastosowanie zbiorników na terenie różnych gospodarstw. Tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania piwnic w domu, spiżarnia, składzik czy pomieszczenie gospodarcze umiejscowione w gruncie stanowią doskonałe rozwiązanie. Specjaliści z Septic są w stanie doradzić, jaki zbiornik okaże się optymalny. Podpowiedzą, jak należy przygotować się do montażu. Odpowiadają też za transport oraz wkopanie piwniczki.

Wytrzymałe i łatwe w użytkowaniu piwniczki ogrodowe

W przypadku zbiorników betonowych, które wykorzystywane są w charakterze piwniczek, niezwykle istotnym czynnikiem jest ich wytrzymałość. Ten aspekt ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo umieszczonych w nim produktów oraz na użytkowanie pomieszczenia. Na szczęście oferowane piwnice betonowe charakteryzują się wysoką jakością. Są szczelne i odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku montażu zbiorników w wykopie. Wilgoć lub siły nacisku to część zagrożeń, jakim mogą one ulegać. Dzięki wysokiej klasy surowcom, z jakich zostały wykonane, ich użytkowanie jest bezpieczne. Spiżarnie są chronione przed ewentualnymi przeciekami, co stanowi gwarancję skutecznej ochrony znajdujących się wewnątrz artykułów, nie tylko spożywczych, ale też innych, w tym gospodarczych.

Ogrodowe piwniczki betonowe – dlaczego warto?

Skorzystanie z gotowych zbiorników betonowych doskonale sprawdza się w przypadku chęci przechowywania żywności, napojów i nie tylko. Tego typu produkty można mieć do dyspozycji w krótkim czasie od złożenia zamówienia. Poza tym zapewniają one skuteczną ochronę umieszczonych w ich wnętrzu artykułów, gwarantując ich odpowiednie właściwości. Łatwy montaż oraz odporność na różnorodne czynniki to kolejne ważne zalety piwniczek ogrodowych. Nie można też zapominać o ich praktycznych funkcjach. Dzięki dopasowanej do potrzeb powierzchni można w nich przechowywać produkty, które nie mieszczą się w domu czy pomieszczeniu gospodarczym. Przy okazji nie trzeba płacić za prąd w celu schładzania pomieszczenia, gdyż dzięki nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym oraz umieszczeniu w glebie temperatura jest utrzymywana naturalnie na właściwym poziomie. Bez względu na wielkość posesji warto więc wykorzystać możliwości, jakie zapewniają betonowe piwnice ogrodowe o rozmaitych wymiarach.