Zbiorniki dwukomorowe należą do jednych z najpopularniejszych produktów w ofercie firmy Septic. Przede wszystkim to idealny artykuł dla właścicieli domów jednorodzinnych, których interesują niezawodne i bardzo dobrej jakości szamba przelewowe.

Zbiorniki betonowe dostępne w konfiguracji: 5

Zbiorniki przelewowe na szambo

Szambo dwukomorowe – jak sama nazwa wskazuje – składa się z dwóch połączonych ze sobą komór. Przegroda w szambie przelewowym jest niższa od ścian bocznych i umożliwia przelew nieczystości pomiędzy komorami. Wszystkie nieczystości trafiają do pierwszej komory, odgrywającej rolę swoistego osadnika na odpady. Stamtąd ścieki płynne przepływają do drugiej komory gdzie za pomocą  specjalnego drenażu mogą być oczyszczane i częściowo rozprowadzane w gruncie.  W pierwszej komorze są przechowywane są nieczystości stałe.

Szamba dwukomorowe

Zbiorniki przelewowe na szambo sprawdzą się doskonale na terenach piaszczystym, które cechuje duża przepuszczalność gruntu. Szamba dwukomorowe nie powinny być stosowane na terenach podmokłych. Przeszkodą dla działania szamba przelewowego na tego typu terenach są wody gruntowe.

W razie wątpliwości co do wyboru zbiornika zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści doradzą jaką technologię wybrać.