zbiorniki betonowe

Ze względu na aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne betonowe zbiorniki cieszą się dużą popularnością w wielu dziedzinach gospodarki – w tym w rolnictwie. Poza wymienionymi kwestiami nie można zapominać także o ich wydajności. Wykorzystywanie odpowiedniej klasy rezerwuarów odgrywa kluczową rolę zarówno w przypadku hodowli zwierząt, jak i uprawy roślin.

Idealne do przechowywania naturalnych nawozów

Wytrzymałe oraz szczelne zbiorniki betonowe mogą służyć do przechowywania naturalnych nawozów, których popularność jest coraz większa. Mowa o gnojowicy lub gnojówce. Należy pamiętać, że kluczową cechą rezerwuaru jest szczelność. W przypadku betonowych zbiorników jest ona zapewniona. Nie trzeba zatem obawiać się, że przechowywana substancja wydostanie się poza zbiornik, na przykład do gruntu czy wód.

Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest łatwy dostęp do nawozu oraz możliwość wyboru zbiornika o określonej pojemności. Wybór opcji jest bardzo szeroki: od kilku do kilkunastu metrów sześciennych. Poza tym korzystać można z jednej, dwóch lub większej liczby komór, co bez wątpienia ma znaczenie dla rolników prowadzących działalność o różnych profilach.

Potrzebna woda do podlewania? Zapasy zgromadzisz w zbiorniku

Kolejną ważną funkcją, jaką pełnią zbiorniki betonowe, jest gromadzenie wody opadowej. Strach przed suszą nakazuje odpowiednie zabezpieczenie, w tym tworzenie zapasów odpowiadających określonemu zapotrzebowaniu. Mowa między innymi o wodzie do podlewania. Nietrudno wyobrazić sobie, jakie kłopoty, a wręcz zniszczenia, mogą się pojawić na farmie wskutek niewystarczającego nawodnienia gleby. Dzięki możliwości zgromadzenia wystarczających zapasów można skutecznie temu zapobiec. W dobie ocieplenia klimatu i częstych okresów susz zbiorniki betonowe na deszczówkę stanowią podstawowe wyposażenie wielu gospodarstw rolnych. Dzięki nim oszczędza się pieniądze, nie marnując przy okazji wody, która trafia do gruntu, zapewniając właściwy rozwój upraw.

Magazyn lub piwniczka na paszę bądź zbiory

Zbiorniki z betonu o bardzo zróżnicowanej pojemności mogą także pełnić funkcję magazynu na paszę lub owoce czy warzywa. To niewątpliwie ważny aspekt funkcjonowania gospodarstwa. Hodowla zwierząt wymaga zapewnienia jakościowych pasz. Ich prawidłowe przechowywanie jest kluczowe. Odpowiedni sposób magazynowania to taki, który chroni przed insektami, pasożytami oraz wilgocią. Wytrzymałe i szczelne zbiorniki betonowe stanowią gwarancję, że pożywienie dla zwierząt lub zebrane na polu owoce czy warzywa będą chronione w odpowiedni sposób. Dzięki temu zachowają one świeżość przez długi czas i będą mogły być wykorzystywane zarówno do karmienia, jak i sprzedaży. Szeroki wybór zbiorników – przede wszystkim pod względem rozmiarów – umożliwia ich idealne dopasowanie do indywidualnych potrzeb.